2018-10-12 | Jednostka: Redaktor KP PSP Pińczów

11 października 2018 r. doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń komunikacyjnych na drogach powiatu pińczowskiego, w których ucierpiały łącznie dwie osoby.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce przed godziną 8-mą w miejscowości Samostrzałów na drodze krajowej nr 78. Doszło tam do dachowania pojazdu marki Citroen, którym podróżowała jedna osoba. Poszkodowana została zabrana na dalsze badania do kieleckiego szpitala, strażacy natomiast odłączyli źródło zasilania elektrycznego w pojedzie jak również zabezpieczyli zbiornik z gazem LPG.

Do drugiego zdarzenia doszło po godzinie 14-tej w Podłężu na drodze wojewódzkiej nr 766. Wskutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wypadkowi uległy dwa pojazdy osobowe: BMW oraz Skoda. W następstwie zdarzenia Skoda dachowała, uszkodziła ogrodzenie sadu i ostatecznie „wylądowała” na dachu. Podróżująca nią kobieta z pomocą świadków zdarzenia opuściła pojazd. Przybyli na miejsce strażacy pińczowskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy jak również zabezpieczyli źródła zasilania elektrycznego w pojazdach, zakręcili zawór gazu LPG w jednym z pojazdów oraz dokonali sorbcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po przebadaniu przez lekarza kobietę zabrano do Szpitala Powiatowego w Pińczowie. Podróżujący samochodem marki BMW nie odniósł obrażeń.

opracowanie: kpt. Mateusz Tarka
zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 16.12.2018r. Donosy pow. kazimierski. Na drodze wojewódzkiej W-776 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Audi 80 i Toyota Yaris. Pojazdami podróżowały trzy osoby. Decyzją lekarza jedna osoba (kierowca Toyoty) została przewieziona do szpitala. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej oraz inne służby.15.12.2018 Kostomłoty Drugie pow. kielecki. Wypadek samochodu osobowego VW GolF na drodze krajowej 74. Pojazdem podróżowało 4 osoby, dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Działania straży polegały na wsparciu psychicznym uczestników wypadku do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz podarowaniu dzieciom maskotek "miś ratownik". Do szpitala na obserwacje zabrano 2 dzieci i ich matkę. W działaniach udział brało 3 zastępy straży pożarnej. 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *