2018-10-12 | Jednostka: Redaktor KP PSP Pińczów

11 października 2018 r. doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń komunikacyjnych na drogach powiatu pińczowskiego, w których ucierpiały łącznie dwie osoby.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce przed godziną 8-mą w miejscowości Samostrzałów na drodze krajowej nr 78. Doszło tam do dachowania pojazdu marki Citroen, którym podróżowała jedna osoba. Poszkodowana została zabrana na dalsze badania do kieleckiego szpitala, strażacy natomiast odłączyli źródło zasilania elektrycznego w pojedzie jak również zabezpieczyli zbiornik z gazem LPG.

Do drugiego zdarzenia doszło po godzinie 14-tej w Podłężu na drodze wojewódzkiej nr 766. Wskutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wypadkowi uległy dwa pojazdy osobowe: BMW oraz Skoda. W następstwie zdarzenia Skoda dachowała, uszkodziła ogrodzenie sadu i ostatecznie „wylądowała” na dachu. Podróżująca nią kobieta z pomocą świadków zdarzenia opuściła pojazd. Przybyli na miejsce strażacy pińczowskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy jak również zabezpieczyli źródła zasilania elektrycznego w pojazdach, zakręcili zawór gazu LPG w jednym z pojazdów oraz dokonali sorbcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po przebadaniu przez lekarza kobietę zabrano do Szpitala Powiatowego w Pińczowie. Podróżujący samochodem marki BMW nie odniósł obrażeń.

opracowanie: kpt. Mateusz Tarka
zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 19.10.2018 r. Chęciny pow. kielecki. Około godziny 15: 52 doszło do zderzenia 3 pojazdów ciężarowych. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych uwolnili zakleszczonego w jednym z pojazdów kierowcę. Będący na miejscu wypadku lekarz stwierdził zgon kierowcy. Pozostałym osobom uczestniczącym w wypadku nic się nie stało. Strażacy równocześnie zebrali rozlane płyny eksploatacyjne pojazdów, oraz oświetlili teren akcji. W działaniach brało udział 6 zastępów Straży Pożarnej.18.10.2018 r. Kępny Ług, pow. włoszczowski. O godzinie 19:50 doszło do pożaru na wysypisku odpadów komunalnych. Działania Straży Pożarnej polegają na podawaniu prądów gaśniczych oraz korzystaniu z ciężkiego sprzętu w celu przekopywania składowiska. W działaniach udział bierze 10 zastępów Straży Pożarnej. * 16.10.2018r. Kielce, ul. 1 Maja. O godzinie 10:36 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów osobowych którymi łącznie podróżowało 3 osoby. Po przebadaniu dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala na dalsze badania. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * * * * * * * * * * *