2018-10-11 | Jednostka: KP PSP Staszów

11 października 2018 roku strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie wspólnie z „Jeżem Edkiem”, funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, przedstawicielami Służby Zdrowia oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Staszowie spotkali się  z uczniami klas pierwszych w Staszowskim Ośrodku Kultury.

Celem  akcji „Pierwszaki 2018/2019 – zdrowo i bezpiecznie do szkoły” jest przekazanie dzieciom najważniejszych wiadomości na temat bezpieczeństwa w ich otoczeniu. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie przekazali dzieciom informacje dotyczące bezpiecznej ewakuacji z pomieszczeń i budynków w sytuacji  zagrożenia oraz prawidłowego zgłaszania zdarzeń na numery alarmowe. Dzieci miały też możliwość zobaczenia strażaka w ubraniu specjalnym wyposażonego w aparat powietrzny. Jednak największą atrakcją był strażak „kosmita” z którym każde dziecko mogło przybić przysłowiową piątkę.

Opracowanie: mł. kpt. Łukasz Kruk, KP PSP Staszów

Zdjęcia: KPP Staszów

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 19.10.2018 r. Chęciny pow. kielecki. Około godziny 15: 52 doszło do zderzenia 3 pojazdów ciężarowych. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych uwolnili zakleszczonego w jednym z pojazdów kierowcę. Będący na miejscu wypadku lekarz stwierdził zgon kierowcy. Pozostałym osobom uczestniczącym w wypadku nic się nie stało. Strażacy równocześnie zebrali rozlane płyny eksploatacyjne pojazdów, oraz oświetlili teren akcji. W działaniach brało udział 6 zastępów Straży Pożarnej.18.10.2018 r. Kępny Ług, pow. włoszczowski. O godzinie 19:50 doszło do pożaru na wysypisku odpadów komunalnych. Działania Straży Pożarnej polegają na podawaniu prądów gaśniczych oraz korzystaniu z ciężkiego sprzętu w celu przekopywania składowiska. W działaniach udział bierze 10 zastępów Straży Pożarnej. * 16.10.2018r. Kielce, ul. 1 Maja. O godzinie 10:36 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów osobowych którymi łącznie podróżowało 3 osoby. Po przebadaniu dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala na dalsze badania. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * * * * * * * * * * *