2018-09-14 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

Duży sukces zanotowali skarżyscy strażacy, którzy bardzo dobrze spisali się uczestnicząc w dniach 8 - 9 września 2018 roku w IV Otwartych Mistrzostwach Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w Tenisie Stołowym. Mistrzostwa odbyły się w Hali Sportowej ZSB Budowlani w Radomiu. W międzynarodowej obsadzie, w której uczestniczyło 14 drużyn nasi zawodnicy po pasjonujących pojedynkach zajęli 5 miejsce i otarli się o podium.

Drużynę KP PSP Skarżysko- Kamienna reprezentowali:

-  kpt. Michał Boguta – kierownik drużyny
-  st.str. Damian Bućko
-  mł. asp. Maciej Stochmal

Maciej Stochmal jest strażakiem pełniącym służbę na co dzień w JRG Nr 1 w Kielcach. Opiekunem drużyny był bryg. Jarosław Janowski. Był to debiut strażaków w tak silnie obsadzonych zawodach, toteż ich wynik naprawdę zasługuje na uznanie. Wyróżnienia dla najlepszych zawodników wręczył Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Radom Mirosław Guziński. Gratulacje z wyniku oraz podziękowania za godne reprezentowanie zawodnicy odebrali od Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku Kamiennej st.bryg. Marcina Machowskiego.

 

Opracował: bryg. Jarosław Janowski, KP PSP Skarżysko- Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko- Kamienna

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *