2018-09-14 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

Duży sukces zanotowali skarżyscy strażacy, którzy bardzo dobrze spisali się uczestnicząc w dniach 8 - 9 września 2018 roku w IV Otwartych Mistrzostwach Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w Tenisie Stołowym. Mistrzostwa odbyły się w Hali Sportowej ZSB Budowlani w Radomiu. W międzynarodowej obsadzie, w której uczestniczyło 14 drużyn nasi zawodnicy po pasjonujących pojedynkach zajęli 5 miejsce i otarli się o podium.

Drużynę KP PSP Skarżysko- Kamienna reprezentowali:

-  kpt. Michał Boguta – kierownik drużyny
-  st.str. Damian Bućko
-  mł. asp. Maciej Stochmal

Maciej Stochmal jest strażakiem pełniącym służbę na co dzień w JRG Nr 1 w Kielcach. Opiekunem drużyny był bryg. Jarosław Janowski. Był to debiut strażaków w tak silnie obsadzonych zawodach, toteż ich wynik naprawdę zasługuje na uznanie. Wyróżnienia dla najlepszych zawodników wręczył Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Radom Mirosław Guziński. Gratulacje z wyniku oraz podziękowania za godne reprezentowanie zawodnicy odebrali od Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku Kamiennej st.bryg. Marcina Machowskiego.

 

Opracował: bryg. Jarosław Janowski, KP PSP Skarżysko- Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko- Kamienna

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 15.11.2018 rok. Około godziny 17:48 w Szarbkowie powiat pińczowski, dachował samochód osobowy , podróżowała nim jedna osoba. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Następnie została przekazana Pogotowiu Ratunkowemu które podjęło decyzję o transporcie do szpitala. Równocześnie strażacy zajęli się stroną techniczną zdarzenia. W działaniach ratowniczych brały udział trzy zastępy Straży Pożarnej.14.11.2018r. Skotniki, pow. sandomierski. Około 19:17 zastępy Straży Pożarnej zostały zadysponowane do zdarzenia w którym mężczyzna został przynieciony przez ciągnik rolniczy. Po dojeździe na miejsce KDR podjął dezycję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podniesieniu ciągnika w celu wydobycia poszkodowanego mężczyny. W tym samym czasie na miejscu pojawił się ZRM. O godzinie 19:42 lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej, ZRM oraz Policja. * 12.11.2018r. Kielce. Około godz. 12:45 doszło do koliizji z udziałem 3 samochodów osobowych. Działania ratowników PSP polegały na zabezpieczeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, sorbcji plamy substancji ropopochodnej powstałej na jezdni w wyniku zdarzenia oraz udzieleniu KPP jednemu z podróżujących. W działaniach brał udział jeden zastęp straży pożarnej oraz inne służby. * 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * * * *