2018-09-14 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

Duży sukces zanotowali skarżyscy strażacy, którzy bardzo dobrze spisali się uczestnicząc w dniach 8 - 9 września 2018 roku w IV Otwartych Mistrzostwach Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w Tenisie Stołowym. Mistrzostwa odbyły się w Hali Sportowej ZSB Budowlani w Radomiu. W międzynarodowej obsadzie, w której uczestniczyło 14 drużyn nasi zawodnicy po pasjonujących pojedynkach zajęli 5 miejsce i otarli się o podium.

Drużynę KP PSP Skarżysko- Kamienna reprezentowali:

-  kpt. Michał Boguta – kierownik drużyny
-  st.str. Damian Bućko
-  mł. asp. Maciej Stochmal

Maciej Stochmal jest strażakiem pełniącym służbę na co dzień w JRG Nr 1 w Kielcach. Opiekunem drużyny był bryg. Jarosław Janowski. Był to debiut strażaków w tak silnie obsadzonych zawodach, toteż ich wynik naprawdę zasługuje na uznanie. Wyróżnienia dla najlepszych zawodników wręczył Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Radom Mirosław Guziński. Gratulacje z wyniku oraz podziękowania za godne reprezentowanie zawodnicy odebrali od Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku Kamiennej st.bryg. Marcina Machowskiego.

 

Opracował: bryg. Jarosław Janowski, KP PSP Skarżysko- Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko- Kamienna

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 0

Odwiedzin od 28.12.2018 8880

* 19.01.2019 r. Sandomierz, ul. Lwowska. Około godziny 09:08 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp dwóm poszkodowanym osobom, odłączeniu akumulatorów oraz zakręceniu butli LPG w pojazdach. Pojazdami podróżowało łącznie 5 osób. 2 osoby zostałe zabrane do szpitala. * W działaniach udział brały 2 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 18.01.2019 r. m.Knapówka, powiat włoszczowski. Około godziny 19:02 doszło do wypadku samochodu osobowego marki Toyota Corolla. Poszkodowane zostały 3 osoby, którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy w postaci: wsparcia psychicznego ( 3 osoby) oraz założeniu kołnierzy ortopedycznych (2 osobom). Osoby przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia ZRM, który dwie z nich zabrał do szpitala. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * 17.01.2019 r. Sędziszów powiat jędrzejowski. Około godziny 06:10 doszło do wypadku samochodu osobowego. Poszkodowana została jedna osoba. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej. Zabezpieczoną przekazali Pogotowiu Ratunkowemu przybyłemu na miejsce zdarzenia. Równocześnie strażacy zajęli się stroną techniczną wypadku. W działaniach brało udział 4 zastępy Straży Pożarnej. * * * * * *