W dniu 9 września 2018 roku na stadionie Klubu Sportowego „Piast” w miejscowości Stopnica w powiecie buskim odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo- Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i Kobiecych Drużyn Pożarniczych. W zawodach wzięło udział 27 drużyn z terenu województwa świętokrzyskiego. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach, sztafeta pożarnicza 7x50 metrów oraz ćwiczenie bojowe.

Organizatorami zawodów byli: Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. świętokrzyskiego, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Busku- Zdroju oraz Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica. Obsadę sędziowska stanowili funkcjonariusze PSP z terenu woj. świętokrzyskiego. Wojewódzkie Zawody Sportowo- Pożarnicze OSP i KDP wyłoniły najlepsze zespoły z terenu woj. świętokrzyskiego i były jednocześnie eliminacjami do Krajowych Zawodów Sportowo- Pożarniczych, które odbędą się w 2019 roku.

Podsumowania zawodów dokonał Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach bryg. Tomasz Bajerczak. Najlepsze drużyny Mistrzostw otrzymały medale, puchary oraz nagrody.

 

Zwycięzcami zostali:

 

KDP

1 miejsce       KDP Łachów (pow. włoszczowski)           z wynikiem    113,41 pkt.

2 miejsce        KDP Koniemłoty (pow. staszowski)           z wynikiem     114,08 pkt.

3 miejsce        KDP Wola Morawicka (pow. kielecki)         z wynikiem     118,44 pkt.

 

OSP

1 miejsce       OSP Brudzów (pow. kielecki)                  z wynikiem    89,66   pkt.

2 miejsce        OSP Błogoszów (pow. jędrzejowski)        z wynikiem     91,75   pkt.

3 miejsce        OSP Piestrzec (pow. buski)                        z wynikiem     94,94   pkt.

 

Protokół Sędziego Głównego

Opracowanie: asp. sztab. Wojciech Olejniczak
Zdjęcia: st. asp. Piotr Bąk, Robert Gwóźdź

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 15.11.2018 rok. Około godziny 17:48 w Szarbkowie powiat pińczowski, dachował samochód osobowy , podróżowała nim jedna osoba. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Następnie została przekazana Pogotowiu Ratunkowemu które podjęło decyzję o transporcie do szpitala. Równocześnie strażacy zajęli się stroną techniczną zdarzenia. W działaniach ratowniczych brały udział trzy zastępy Straży Pożarnej.14.11.2018r. Skotniki, pow. sandomierski. Około 19:17 zastępy Straży Pożarnej zostały zadysponowane do zdarzenia w którym mężczyzna został przynieciony przez ciągnik rolniczy. Po dojeździe na miejsce KDR podjął dezycję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podniesieniu ciągnika w celu wydobycia poszkodowanego mężczyny. W tym samym czasie na miejscu pojawił się ZRM. O godzinie 19:42 lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej, ZRM oraz Policja. * 12.11.2018r. Kielce. Około godz. 12:45 doszło do koliizji z udziałem 3 samochodów osobowych. Działania ratowników PSP polegały na zabezpieczeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, sorbcji plamy substancji ropopochodnej powstałej na jezdni w wyniku zdarzenia oraz udzieleniu KPP jednemu z podróżujących. W działaniach brał udział jeden zastęp straży pożarnej oraz inne służby. * 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * * * *